Esileht / Kollektsioonid / ”Hõbevillane” 2022

”Hõbevillane” 2022

Katré ”Hõbevillane” 2022

Olen palju aastaid valmistanud mööblitööstuste jääkidest õla-, käe- ja seljakotte. Jääkide hulgas on alati ka villaseid kangaid ja villaseid vildikangaid. Vill on minu jaoks väga väärtuslik materjal, seetõttu ei ole raatsinud villa sisaldusega jääke müügitoodeteks kasutada. Selliselt on kogunenud suur hulk villaseid tööstusjäätmeid ning otsustasin neid nüüd kollektsiooni põhimaterjaliks kasutada. Kui tõmmata paralleele metallide ja kangakiudude vahele, siis minu jaoks võrdub siid kullaga ja vill hõbedaga. Selliselt võiks lahti kirjutada minu kollektsiooni pealkirja. Kollektsiooni mudelid on inspireeritud taaskasutusest, rahvariiete seelikutest, ehtimisest ja omanäoline olemisest. Rahvariiete seelikud on minu jaoks võimsad värvilised telgedel kootud teosed. Värvide harmoonia, horisontaalsed ja vertikaalsed triibud, kurrutamine ja käsitöö on minu kollektsiooni läbivaks teemaks. Samuti on mind alati ehtimine paelunud, mida kasutan ka sel korral, aga omas võtmes.

Kollektsioon koosneb peamiselt mööblitööstuse villaste kangaste ja villase vildikanga jääkidest. Olen palju aastaid valmistanud mööblitööstuste jääkidest õla-, käe- ja seljakotte, kus hulgas on alati ka villaseid kangaid ja villaseid vildikangaid. Vill on minu jaoks väga väärtuslik materjal, seega ei ole raatsinud neid müügitoodeteks kasutada. Selliselt on kogunenud piisav hulk villaseid tööstusjäätmeid, et nendest nüüd midagi põnevat valmistada. Samuti olen kogunud suure villasisaldusega kampsuneid, mida saan detailidena kollektsioonis kasutan.

Kollektsioon on valminud mööblitööstusjäätmetest, seega on tegemist säästva mõtteviisiga. Olen ka väga suur koguja ja planeerija. Olen teadlikult kogunud minu jaoks väärtuslikke villa sisaldusega kangajääke, et kollektsiooni loomisel ei tekiks ideede realiseerimisel materjali puudust. Eelnevate tööde käigus on mööblivildist valmistatud rõivakatsetused osutunud edukaks. Seega julgen nüüd suurema kollektsiooni ette võtta. Paralleeli võib tõmmata väärismetalli valdkonda: hõbesepad sulatavad viimseni kõik hõbeda tükikesed uuteks eheteks või esemeteks. Miks peaks siis väärtusliku villamaterjali prügimäele viima?

Kollektsioon ei ole loodud laiatarbekaubaks ja massidele kandmiseks. Mudelid on loodud ja valminud ainueksemplaridena OmaMood moeetendusele. Rõivad on kantavad ja inspireeritud rahvariiete seelikutest ja ehtimisest. Rõivad on iseloomuga ning mõeldud neile, kes ei karda olle omanäolised.

Disainerina otsin alati uudseid lahendusi. Mind ei huvita niivõrd moevooludega kaasas käimine, kui hoopis uue ja vana koos tõlgendamine ja kooskõla leidmine, lootes, et minu loomingust saavad ajatud rõivad. Näitusi ja moeetendusi korraldades eksponeerin ka üle kümne aasta taguseid teoseid ja tõden jälle, et inimestele mõjuvad ka vanemad tööd värskete ja uudsetena. Täiesti uute lahenduste leidmine tundub tänapäeval peaaegu võimatuna, aga siiski olen leiutanud omad tehnikad ja väljendusviisid, et mõtteid “kirja panna” ja edasi anda omas võtmes. Selliselt olen leiutanud kindakirjetehnika ehk pikseltehnika, mis sai alguse kindkirjade kasutamisest rõivastel ning sõlemotiivide valmistamise kangast, vildist ja nööpidest, mille inspiratsiooniks olid võimsad Setu ehted. Kõige rohkem motiveerib mind klientide ja vaatajate rahulolu, sellest saan kindlustunde, et ajan õiget asja.

 

Ostukorv0

Ostukorv