Esileht / Kollektsioonid / ”MUST TOONEKURG” 2020

”MUST TOONEKURG” 2020

Katré kollektsioon ”MUST TOONEKURG” on loodud Estonian Fashion Festival showle 2020.

Kollektsioon on inspiratsiooni saanud kindakirjadest, täpsemalt kinda pöidlakirjadest. Lihtsad, kindamustrist erinevad, kuid väga hästi tervikuga sobivad mustrimotiivid on suurendatud ja võimendatud selleks, et väärtustada ja juhtida tähelepanu esiemade pärandile. Kas sa oled üldse kunagi tähele pannud, et pöidla muster on kindast erinev?

Kollektsiooni koloriit on inspireeritud muistsetest aegadest pühaks linnuks peetud ja väljasuremisohus olevast must-toonekurest. Seega värvideks on must, valge ja punane!

«Must-toonekurg on meie looduskaitse lipu- ja katusliik, kelle «tiiva all» leiavad elupaiga paljud teised vanade metsade ja varjuliste vooluveekogude liigid,» ütles keskkonnaameti liigikaitse büroo elurikkuse peaspetsialist Agu Leivits. Ta lisas, et must-toonekure pesitsemispaiku kaitstes, aidatakse säilitada ka teisi ohustatud liike.

Kindakirjadele ja must-toonekurele mõeldes, ühendab neid mõlemaid sama saatus. Noorte põlvkond tarbib järjest rohkem kiirmoodi, unustades vanad tradisioonid ja aeganõudvad tehnikad. Kasutades vanu mustreid uues võtmes, aitab see pöörata tähelepanu ka teistele vanadele esemetele ja traditsioonidele.

Kollektsioonis on ühendatud vanad mustrid, kaasaegsed lõiked, eksperimenteerivad autoritehnikad ja loovus. Põikasin vahelduseks tagasi ka traditsioonilise lapitöö maailma. Seda tänu oma innustunud õpilastele, kellega koos talvel koolitusi tehes tõdesin, et ruudud, ristid ja biskviidid võivad olla vägagi inspireerivad.

Materjali hulgas on suur osa taaskasutatud kangast. Osad neist pärinevad lausa 1980-datest aastatest. Tegemist on minu ema tolle aja moekate siidipluusidega, mis nüüd on taas väärilise kasutuse leidnud.

Kõik minu kollektsioonilood algavad valge kleidiga. See on nagu puhas leht/tabula rasa, millele saab hakata kirjutama lugu. “Must-toonekurg” jutustab igapäevaselt kantavatest, samas erilistest mudelitest, lõpetades mustast tüllist kleidiga, mis on teistest mudelitest vägagi erinev ja seega tundub intrigeeriv. See läbipaistev tüllist kleit võiks raputada vaatajat ja pöörata tähelepanu väga olulistele asjadele nagu “läbipaistev mood” ja panna mõtleme, kuidas on toodetud meie toit, riided ja teised tarbeesemed. Selle kleidi alt kumab läbi punast värvi trikoo. See on värv, mis rahvakunstis kannab kaitsvat tähendust. Ka kollektsiooni läbivaks teemaks on väikesed punased detailid, sümboliseerides kaitset vähemustele, väljasurevatele liikidele ning ununema kippuvatele traditsioonidele.

Kollektsiooni eesmärgiks on inspireerida ning harida vaatajaid osalema ressursse säästvas elustiilis ning märkama igaüht eraldi ja koos toimiva tervikuna.

Vaata veel ➡️ https://fashionfestival.ee/designer/katre-arula/

Ostukorv0

Ostukorv