Esileht / Kollektsioonid / ”Sa lenda…” 2018

”Sa lenda…” 2018

Katre Arula kollektsioon „Sa lenda…“ valmis 2018 aastal Estonian Fashion Festivali OmaMood etendusele.

Kollektsioon on inspiratsiooni saanud rahvarõivastest. See on ajarännak XVIII sajandi lõpust tänapäeva. Kollektsioon algabki valge särgi interpretatsiooniga, lõpetades tänapäevaste pidulike kleitidega. Ilmari Mannineni raamatus „Eesti rahvariiete ajalugu“ on kirjas Põltsamaa kirikuõpetaja sõnad: „Abielus naised, isegi tüdrukud käivad kodus ja põllul särgi väel, kõige rohkem on neil midagi seelikutaolist ümber….“

Kollektsiooni värvid on inspireeritud rahvarõivaste juures enim levinud värvidest: valge- tanud, põlled, särgid, käised; sinine- meeste püksid, vatid, vestid; natuke punast – kurja silma peletaja ja kaistja. Materjali kasutamisel on autor lähtunud printsiibist, et kõik tuleb kokkuhoidlikult ära kasutada. Nii on isegi väikesed kangatükikesed kokku õmmeldud uueks kangaks ning viimastest paladest on valminud taskud ja kotikesed. Just nii, nagu seda tegid meie esiemad. Kollektsiooni loomisel on kasutatud autoritehnikaid, lapitöövõtteid, silmuskudumist, pärlite tikkimist ning loomulikult taaskasutust ja rätsepatööd.

Kollektsioonis on ühendatud tänapäevased lõiked ja rahvuslikud elemendid. Rahvuslikkuse tõlgendamiseks on kasutatud autoritehnikaid. Need aitavad leida tee klietideni, kes peavad lugu rahvariietest ning rahvuslikust identiteedist. Kollektsiooni sõnum on kutsuda inimesi ka mõistlikult tarbima. Asju ei pea olema palju vaid need võiksid olla ajatud, omavahel kombineeritavad ja taasksutatavad ning pärandatavad põlvest põlve.

Katre kasutab oma tööde valmistamisel autoritehnikaid Katre kindakirjatehnika ehk pixeltehnika ja peidunööbitehnika. Mõlemad tehnikad kannavad märgist TUNNUSTATUD EESTI KÄSITÖÖ.

Ostukorv0

Ostukorv