Our Story

/
Our Story

Teaduspõhised ja jätkusuutlikud disainirõivad

Katré bränd sai alguse kirest lapitöö vastu, lapitehnika viis Katre Arula autoritehnikate välja töötamiseni. Katre Arula ei järgi suuri trende, tema bränd on omaette energiaga, pidevalt kasvav, arenev ning jätkusuutlik. Katré on oma brändile loonud täiesti oma DNA, mis annab tema toodetele suure lisaväärtuse. Taaskasutus, vana disainimine uueks ning jääkide kasutamine on kõik aspektid, mida Katré enim disaintooteid luues hindab.

Tänapäeval, kus tarbimine on suur ja mood kiire, hindavad üha rohkemad inimesed ajatut, kvaliteetset ning peenetundelist disaini. Igal hooajal mitmes stiilis uute aksessuaaride ning riiete ostmine ei ole hea ei rahakotile ega keskkonnale. Seetõttu peab Katré näiteks kottide tegemisel silmas multifunktsionaalsust ning kvaliteeti – ühte kotti saab kanda 3 moodi, soovi korral vahetada rihmade värve ning seeläbi sobitada seda erinevate stiilide juurde.

Katré disain on leidnud tee inimeste südamesse ja koha linnapilti. Aksessuaar, mis sobitub inimeste elustiili, vajaduste ja soovidega, saab kiiresti kandjate lemmikuks.

Katré eesmärk on luua ajatut Eesti disaini, mis sobiks ehtima kõiki, olenemata soost ja vanusest.

Katré disainkotid on saanud meistri puudutuse, sest kõik eksemplarid valmivad Põltsamaal käsitööna.

Kus kohast tuleb materjal

Minuga on kogu aeg mõte asjade taaskasutamisest kaasas käinud, sest minu ema on tohutu taaskasutaja.
Kuidas mina taaskasutusega tegelen on see, et valmistan mööblivabriku jääkidest käekotte, seljakotte ja ma kunagi ei taha teha asju lihtsalt tegemise pärast. Ma kogu aeg mõtlen selle peale, et kui mingisuguse asja valmis teen, siis seda peab kellelgi vaja olema. Sellise põhimõttega oma äri ja ettevõtlust olengi ehitanud.

Miks ma kasutan mööblivabriku jääke on see, et muidu need läheksid prügimäele, aga mina päästan nad prügimäelt ja teiseks on need nii vastupidavad, et sobivad väga hästi kottide valmistamiseks.
Pea iga disain ja kott on omanäoline, sest mööblikanga tükid, millest kotid valmivad, ei ole alati samasugused.
Mitmedki kliendid on “kurtnud”, et kott ei kipu kuluma!

Kuidas tooteid loote

Meistrid on läbi ajaloo olnud oma töö valmimise protsessi juures hingega sees ning peensusteni kõigega kursis. Looming nõuab ideid ja oskuseid, et disaintooted päriselt ellu kutsuda. Tänapäeval on harukordne olukord, kus disainer on algusest lõpuni ise toote taga, sest nii on raskem toota suuri koguseid. Katre Arula bränd rõhub siiski meistri puudutuse erilisusele ning piiratud, kuid eksklusiivselt valmivate toodetele, kus disainer on algusest lõpuni ise loominguga koos.

Alustades algusest – ideede arenguks ka hitt-toodete sünniks on vaja korduvaid katsetusi, lahenduste otsimist ja avastusi. Et jõuda 3in1 kottide (SIIA BLOGIPOSTITUSE LINK) läbimõeldud lõpplahenduseni, kulus samuti aega ja nuputamist. Loominguks ammutab Katre inspiratsiooni oma perest, ajaloost, rahvakunstist ja ajatust disainist. Kuula lähemalt inspiratsiooni leidmisest ja muust Põltsamaa Raadio saatest “Omakandi jutud”, kus Katre Arula käis rääkimas osas “Kõrgmood kodulinnas” https://poltsamaaraadio.ee/omakandi-jutud/ .

Ideed viivad näidiste, jooniste ja esimeste katsetusteni. Materjali valib Katre samuti alati ise, kottide puhul on selleks mööblikanga jäägid, ka kollektsioonide loomisel vaatab ta esmalt üle oma “varud” ja ümbertöödeldavad riided, kanga poest ostmine on pigem haruldane, kuid kui osta, siis saab see ka viimse tükini ära kasutatud. Kuna Katre loomingus põhineb praktiliselt kõik taaskasutusele, on eeltöö, asjade valmistamine ning disainimine ka selle võrra keerukam – tükkidest kokku panna on keerukam kui lihtsalt valmis kangast lõigata. Tänu sellistele tehnikatele saab väikeste sammude abil planeedile head teha ning moodi “aeglustada”.

Katre Arula on loonud Põltsamaa Lossihoovi oma maailma – Katre Arula Meistrikoja, mis koosneb esinduskauplusest ja stuudiost. Tooted valmivad esinduskaupluse tagaruumis peituvas stuudio-töötoas. Lisaks õmblemisele, loomisele ja disainimisele hoiab Katre siin enda varasemat loomingut, kollektsiooni vanadest kääridest ja töövahendeid, müüb autoriloomingut ning riputab seintele fotonäitusi uutest kollektsioonidest.

Nii saavadki ideedest lõpptooted ning seda mitte kuskil kaugel ja läbi teiste, vaid siin samas, koduses stuudios, Katre enda käte ja mõtete läbi.

Eesti kästiöö

We say it’s handmade, but it really comes from the heart.

Eesti kästiöö

We say it’s handmade, but it really comes from the heart.

Eesti kästiöö

We say it’s handmade, but it really comes from the heart.

Eesti kästiöö

We say it’s handmade, but it really comes from the heart.

Shopping Cart0

Cart