Esileht / Blogi / KÄSITÖÖ ÕPETUSED-NÕELARAAMAT

Katré blogi

KÄSITÖÖ ÕPETUSED-NÕELARAAMAT

“Huvitaval” ajal on aega vaadata enda sisse ja enda ümber ning korrastada sahtleid, kappe, mõtteid….. Tahan jagada Teiega oma maailma, püüdes aidata aega kasulikult veeta. Postitan siia albumisse väikesi õpetusi, mille järgi saad ise omale või sõbrale meisterdada vajlikke esemeid. Kiires argitempos poleks sa seda ehk teha jõudnud, aga nüüd, eriolukorras, saad korrastada iga väiksemagi pisidetaili.

Täna valmistame NÕELARAAMATU. NÕELARAAMAT on näiliselt ebapraktiline vidin. Selle vajalikkusest saad aga aru alles siis, kui see juba enesel olemas on. Valmistamiseks vajad kõike ainult natuke: ühevärvilist kangast, väikesemustrilist sitsikangast, villast mantlikangast, kumminööri, nööpi ja edevuse pärast jupike pitsi ka. Nõelaraamatu eelis nõelapadja ees on see, et raamatut on väga käepärane ka kaasa võtta!

Lõika nõelaraamatu detailid. Mõõtudele on lisatud õmblusvaru 0,5cm.

1. Erinevatest väikesemustrilistest sitsikangastest 3,5×3,5cm 4tk. Kõik ruudud võiksid olla erinevast kangast!
2. Ühevärvilisest kangast 4x6cm 2tk.
3.Ühevärvilisest kangast 3×11,5 1tk.
4. Ühevärvilisest kangast 11,25×11,5 1tk.
5. Ühevärvilisest või mustrilisest kangast vooder 11,5×17,5 1tk. Väga vahva tulemuse saad siis, kui voodriks kasutad ühte kangastest, mille oled valinud ka peale kaunistuseks.
6.Villasest mantlikangast raamatulehed 14×8 2tk. „Raamatulehtedeks“ võid kasutada ka vanutatud kampsuni tükikesi või mõnda muud villast kangast, peamine on, et kanga ääred ei hargneks.

Valmistamise õpetus:

1. Ühenda kõigepealt väikesemustrilised ruudud omavahel. See on nagu väike lapitöö. Võid kaunistuseks pitsi lisada.
2. Seejärel nõelaraamatu pealmise osa detailid 2,3,4.
3. Paigalda nõelaraamatu kinni nööpimiseks nöörkummist aas (aasakummi pikkus 8cm). Jäta kummi otsad 0,5cm võrra lõikeservast üle, siis on kindel, et kumm ei tule kasutamisel nõelaraamatu küljest lahti.
4. Ühenda saadud detail ja vooder paremad pooled vastamisi, jättes ühele küljele umbes 5cm ava ümber pööramiseks.
5. Lõika nurkadest õmblusvaru vähemaks ja pööra töö ümber, tepi ääred 1mm kauguselt. Sellega kinnitub ka ümberpööramise ava ja kummiaas jääb hästi paigale.
6.Kinnita mantlikangast raamatulehed. Võid kaunistuseks lisada pitsi.
7. Kinnita nööp töö külge.

Naudi hetke, kui saad kasutada enda valmistatud nõelaraamatut.

Head nokitsemist! #pusikodus

Ostukorv0

Ostukorv